FotoForum
Załóż konto »

Wnętrza mieszkań Poleć znajomemu Powiadomienie zostało wysłane

Poleć tą wypowiedź znajomemu

  łazienka seniora
   kamire12   16.09.20, 07:53     odpowiedz    
Witam. Przedstawiam rzut łazienki rodziców. Z lewej rysunek techniczny ze Spółdzielni. Z prawej rozrysowałam co jest aktualnie. Wchodząc do łazienki od razu po lewej jest pralka, potem umywalka, na wprost wejścia wzdłuż ściany jest wanna, nad nią po lewej piecyk gazowy, po prawej stronie w rogu wanny jest pion wodny, wodomierze, po prawej przed wanną - sedes. Po prawej stronie przy wejściu jest rurka CO.
Teraz problem to jak to zrobić, żeby wannę zamienić na prysznic. Mamie ciężko wchodzić do wanny. Nie potrafi wstać z wanny. I nie mam pojęcia co zrobić, żeby wstawić prysznic. Nad umywalką na ścianie jest jeszcze okienko - podobno można je zamurować.
Myślałam przenieść piecyk na prawą ścianę, koło pionu wodnego. Ale nie mam pojęcia, czy gaz może być w tym miejscu. Prysznic od razu po prawej w rogu przy wejściu nie wchodzi w grę, za mała wnęka. łazienka jest mała jak widać 2x1,7.
Prysznic bez brodzika raczej nie wchodzi w grę, to blok, za cienki strop. No i nie chcemy ryzykować, że jak odpływ by się zapchał, to woda wyleje się na przedpokój.
Może też podpowiecie kogo zatrudnić, żeby ogarnął taki remont jak najszybciej. Płytkarz i hydraulik? Czy bez architekta dadzą radę?
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

  Re: łazienka seniora
   iza1996   16.09.20, 13:19     odpowiedz    

--
...................................................................
Są dwie dro­gi, aby przeżyć życie. Jed­na to żyć tak, jak­by nic nie było cu­dem. Dru­ga to żyć tak,
jak­by cu­dem było wszystko.
Albert Einstein

  Re: łazienka seniora
   iza1996   16.09.20, 13:20     odpowiedz    
Ja raczej przeniosłabym w kierunku toalety ten wodomierz, niż zamurowywała okno gdzie jest
gaz i zrobiłabym tak jak na rys. 1 lub 2. Po przesunięciu wodomierzy można się pokusić o
brodzik 100x80
Rys. 3 to zamurowanie okna, przedłużenie rury gazowej.

  Re: łazienka seniora
   kamire12   16.09.20, 13:54     odpowiedz    
a gdzie pralka?
w rogu gdzie są wodomierze jest pion wodno-kanalizycayjny, gruba rura, która biegnie przez wszystkie piętra. więc jest taki uskok
niestety chyba jedyne wyjście to zrobić prysznic tu gdzie jest piecyk, a piecyk dać obok pionu - nie wiem czy tak można, masa roboty

  Re: łazienka seniora
   niennte   16.09.20, 14:06     odpowiedz    
Raczej nie ruszaj piecyka. Najwięcej z tym zachodu.

  Re: łazienka seniora
   niennte   16.09.20, 14:02     odpowiedz    
Łazienka mała jak moja. Dało się zrobić, żeby wszystko weszło tak, jak chciałam.
Podaj dokładne wymiary.
Generalnie, pralkę pod piecyk gazowy. Resztę da się przesuwać i ustawić tak, żeby było wygodnie (kibelek też w niewielkiej odległości od pionu).
Nie sądzę, żebyś szybko znalazła fachowca czy tam ekipę. Przeważnie mają roczne terminy albo i dłuższe. Ale od czegoś trzeba zacząć.


  Re: łazienka seniora
   kamire12   16.09.20, 14:15     odpowiedz    
to jeśli pralka pod piecyk to gdzie dać prysznic i zeby dało sie w nim myc bez zamykania, bo ja musze myc mame :( jak wstawie szybe do prysznica pomiędzy prysznic a kibelek, to pralki pod piecyk nie da sie....
dokładne wymiary widać, 200 x 170. drzwi są 80. pralka jest ok. 60 głęboka, od góry wsad. z prawej przy wejściu jest rurka pionowa CO. nie do ruszenia, biegnie przez wszytkie piętra

  Re: łazienka seniora
   irka-h   16.09.20, 23:08     odpowiedz    
a nie można zostawić tak, jak w planach, a zamiast wanny zainstalować duży prysznic na szerokość całej łazienki, aby swobodnie umieścić w nim krzesło i pozostanie chyba jeszcze miejsce na dodatkową osobę.
Najczęściej komentowane zdjęcia

Copyright © Agora SAO nasReklamaOchrona prywatności  Zgłoś problem lub błąd