FotoForum
Załóż konto »
Zdjęcia z kluczem: poczta
Frombork
Dodano: 09.09.2019 Odsłony: 231
Powiadomienie zostało wysłane
Poleć tę stronę znajomemu

Brak danych exif

zamknij

Frombork

Autor: fotoart-1

W 2015 roku zmodernizowano rynek we Fromborku. Nawierzchnia placu nawiązuje wyglądem do Układu Słonecznego i podkreśla związki miasta z Mikołajem Kopernikiem. Centralnym punktem jest fontanna posadzkowa, wokół której biegną łuki z ciemnej granitowej kostki, przypominające orbity. Ustawiono na nich ławki symbolizujące osiem planet. Na trzeciej z nich, czyli na planecie Ziemia, umieszczono figurę Mikołaj Kopernika. Obok fontanny stoi odrestaurowana zabytkowa pompa. Za pomnikiem znajduje się nieczynne Kino Fregata.

Komentarze (4)
bah77pl rok temu
Widzę, że pogoda dopisała podczas wycieczki. smile
I fontanna czynna...
fotoart-1 rok temu
To był najcieplejszy dzień podczas lipcowego urlopu. smile
Całe miasto przepełnione było marazmem, może z powodu wysokiej temperatury powietrza. Fontanna tryskała jakoś niemrawo. Turystów mało, na rynku pusto i smutno, budynki opuszczone i zniszczone, katedra w remoncie, w restauracji 'Pod Wzgórzem' kelnerzy w letargu, kiepska obsługa, "okrojona" karta dań i zimne potrawy. uncertain
bah77.eu rok temu
A jak podobała się kopia obrazu Matejki?
fotoart-1 rok temu
Chodzi o obraz 'Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem'? Nie lubię malarstwa Matejki. Nie byłam we fromborskim Muzeum Mikołaja Kopernika. Zwiedziłam tylko wieżę widokową, katedrę i WC. wink Po obiedzie w feralnej restauracji pospiesznie podążyłam do portu, aby wsiąść na statek odpływający o g.15 do Krynicy Morskiej.
Dodaj komentarz
Aby komentować musisz być zalogowany załóż konto »
Najczęściej oglądane zdjęcia
Najczęściej komentowane zdjêcia

Pozostałe zdjęcia

«
»
4172426
Copyright © Agora SAO nasReklamaOchrona prywatności  Zgłoś problem lub błąd