FotoForum
Załóż konto »
Zdjęcia z albumu: Frombork
Frombork
Dodano: 09.09.2019 Odsłony: 268
Powiadomienie zostało wysłane
Poleć tę stronę znajomemu

Brak danych exif

zamknij

Frombork

Autor: fotoart-1

W 2015 roku zmodernizowano rynek we Fromborku. Nawierzchnia placu nawiązuje wyglądem do Układu Słonecznego i podkreśla związki miasta z Mikołajem Kopernikiem. Centralnym punktem jest fontanna posadzkowa, wokół której biegną łuki z ciemnej granitowej kostki, przypominające orbity. Ustawiono na nich ławki symbolizujące osiem planet. Na trzeciej z nich, czyli na planecie Ziemia, umieszczono figurę Mikołaj Kopernika. Obok fontanny stoi odrestaurowana zabytkowa pompa. Za pomnikiem znajduje się nieczynne Kino Fregata.

Komentarze (4)
bah77pl 2 lata temu
Widzę, że pogoda dopisała podczas wycieczki. smile
I fontanna czynna...
fotoart-1 2 lata temu
To był najcieplejszy dzień podczas lipcowego urlopu. smile
Całe miasto przepełnione było marazmem, może z powodu wysokiej temperatury powietrza. Fontanna tryskała jakoś niemrawo. Turystów mało, na rynku pusto i smutno, budynki opuszczone i zniszczone, katedra w remoncie, w restauracji 'Pod Wzgórzem' kelnerzy w letargu, kiepska obsługa, "okrojona" karta dań i zimne potrawy. uncertain
bah77.eu 2 lata temu
A jak podobała się kopia obrazu Matejki?
fotoart-1 2 lata temu
Chodzi o obraz 'Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem'? Nie lubię malarstwa Matejki. Nie byłam we fromborskim Muzeum Mikołaja Kopernika. Zwiedziłam tylko wieżę widokową, katedrę i WC. wink Po obiedzie w feralnej restauracji pospiesznie podążyłam do portu, aby wsiąść na statek odpływający o g.15 do Krynicy Morskiej.
Dodaj komentarz
Aby komentować musisz być zalogowany załóż konto »
Najczęściej oglądane zdjęcia
Najczęściej komentowane zdjêcia

Pozostałe zdjęcia

«
  • Frombork
  • Frombork
  • Frombork
»
4172426
Copyright © Agora SAO nasReklamaOchrona prywatności  Zgłoś problem lub błąd