FotoForum
Załóż konto »
Zdjęcia z kluczem: kombajn
Ideal
Dodano: 20.09.2019 Odsłony: 136
Powiadomienie zostało wysłane
Poleć tę stronę znajomemu

Dane exif

zamknij
model:
NIKON CORPORATION NIKON D5000
data wykonania:
20.09.19, 21:14
czas naświetlania:
1/125 sec
przesłona:
ogniskowa:
24.0 mm

Ideal

Autor: kiks44

Jak co roku w Bednarach

Komentarze (10)
kiks44 2 lata temu
Ja naprawdę nie majstrowałem w kolorach, tak prezentuje się nowy kombajn- gigant, prezentowany na targach AgroShow w Bednarach pod Poznaniem.
Czas pokaże, czy zamiast tradycyjnej czerwieni czy zieleni będziemy na maszynach rolniczych oglądać głęboką czerń niczym na Rolls- Royce'ach
kiks44 2 lata temu
gdyby ktoś chciał wiedzieć więcej to tu znajdzie dalsze informacje:
www.farmer.pl/technika-rolnicza/agco-ideal-kombajn-idealny,73730.html
can_x 2 lata temu
Blee...Jak wóz bojow. Czerń okropnasad Nie ma to jak kombajn
Bizon...Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń, w stacyjce
kluczyk raz i dwa i spalin tłok i silnik gra smile Czerwień zieleń... Rudi
oczywiście śpiewał,poeci tekst układali smile
kiks44 2 lata temu
Bizon! Ten kurz na twarzy po 10 godzinach inhalacji pyłowych spod motowidła. Rodzona żona nie poznawała swojego chłopa. Górnicy maja chociaż łaźnie i mogą się wykąpać po robocie a kombajnista nie miał gdzie. A poza tym to się nie opłacało, bo rano i tak by się wybrudził
irena2005n 2 lata temu
nigdy chyba nie byłam...a szkoda
kiks44 2 lata temu
AgroShow odbywa się co roku na terenie dawnego polowego lotniska niemieckiego z czasów II WŚ. Na co dzień część terenu zajmuje szkoła doskonalenia kierowców Sobiesława Zasady. No i z płyty startowej korzystają prywatne "letadla" - od modeli RC po kilkuosobowe samoloty do szkolenia skoczków.
Wiele lat temu zostałem powołany dla odbycia ćwiczeń wojskowych w jednostce w Powidzu. Któregoś dnia jeden z oficerów polecił mi udać się nim samochodem do Bednar, gdzie był jakiś ich magazyn materiałów łatwopalnych. Ja jako osobnik z wyższym wykształceniem miałem wykonać tam napis: Palenie wzbronione.
Po drodze dowódca kazał się kierowcy zatrzymać pod jakimś wiejskim GS-em, gdzie dokonał zakupu kapslowanej lemoniady w kolorze czerwonym. Na miejscu okazało się, że lemoniada posłużyła do rozcieńczenia spirytusu, który jakimś sposobem został w nadmiarze po czyszczeniu falowodów radarowych.
Dzień był upalny, lemoniada już w sklepie była gorąca a dodatkowo rozcieńczaniu spirytusu także towarzyszy wydzielanie się ciepła.
Do dziś z najwyższym obrzydzeniem przypominam sobie ten smak... I z tym smakiem Bednary będą mi się już zawsze kojarzyć.
irena2005n 2 lata temu
na tym lotnisku...byłam kilka razy...teraz czas na wystawę trafić...
kiks44 2 lata temu
Ilekroć tam jestem- myślę o bezsensie wojny. To lotnisko budowali Niemcy dla jednostki myśliwskiej. Budowane było rękami niewolników- jeńców, Żydów dla których stworzono obóz w pobliskiej wiosce Krześlice. Praca musiała być straszna, ilu zginęło- nie wiem. Lotnisko- to nie tylko pas startowy. To cała sieć dróg kołowania służących do rozproszenia i ukrycia samolotów, do transportu paliwa, smarów i amunicji. Gdy w końcu lotnisko zbudowano- nie pojawił się tam żaden myśliwiec. W końcowej fazie wojny Goering ściągał swoich myśliwców do obrony Rzeszy przed stale nasilającymi się bombardowaniami Aliantów. Amerykanie bombardowali w dzień, Brytyjczycy w nocy więc każdy myśliwiec był na wagę złota.
W rezultacie zbudowane lotnisko kosztem zdrowia i życia ludzkiego nie posłużyło do niczego.
kiks44 2 lata temu
Jednym z elementów tego lotniska było tzw. bombowisko, czyli magazyn bomb, oddalony na bezpieczną odległość od płyty startowej. Lesnicy do dziś używają tej nazwy dla określenia pewnego fragmentu lasu. Kilkanaście lat temu można było jeszcze znaleźć tam małe bomby ćwiczebne, wykonane z betonu. Potem zapewne łowcy militariów "sprywatyzowali" ostatnią pamiątkę wojny na tym terenie. Jedna betonowa bomba stoi w pewnym gospodarstwie na podwórzu - jako ozdoba. Mam gdzieś zdjęcie- jeśli znajdę to wkleję.
kiks44 2 lata temu
znalazłem: tiny.pl/tp54b
Dodaj komentarz
Aby komentować musisz być zalogowany załóż konto »
Najczęściej oglądane zdjęcia
Najczęściej komentowane zdjêcia

Pozostałe zdjęcia

«
  • Krol kombajnów
  • żniwa obok Szczecina
  • żniwa koło Szczecina
»
4173231

To zdjęcie należy także do:

Klucz wystawa

4108 zdjęć
«
  • Kolekcjonerstwo - model - wystawa
  • 5/ z Galerii na ulicę...
  • 4/ z Galerii na ulicę...
»
4173231
Oraz do kluczy: rolnictwo, maszyny, kombajn, agroshow
Copyright © Agora SAO nasReklamaOchrona prywatności  Zgłoś problem lub błąd