FotoForum
Załóż konto »
seria próbna
Dodano: 06.11.2019 Odsłony: 111
Powiadomienie zostało wysłane
Poleć tę stronę znajomemu

Brak danych exif

zamknij

seria próbna

Autor: kiks44

Budki lęgowe będą potrzebne na wiosnę ale i zimą pomogą sikorkom przetrwać mrozy

Komentarze (17)
kiks44 6 dni temu
fotoforum.gazeta.pl/photo/6/ba/bg/u7zv/2ruVEYBko2UzyMa3nX.jpg
To zdjęcie z telefonu, wykonane z użyciem opcji: żywność. To była pierwsza próba- więc efekt jest taki sobie. Jak widać wyostrzony jest tylko centralny fragment zdjęcia ale akurat w tym przypadku to mi odpowiada, bo na froncie u dołu są wypisane imiona naszych przyjaciół. Budki wykonałem jako prezent- niespodzianka na najbliższe spotkanie. Więc rozmycie napisów spełnia wymogi RODO smile
kiks44 6 dni temu
Pierwowzór budki wygrał syn- zamiłowany kolarz na jakimś amatorskim turnieju. Budkę wygrała także synowa więc jedną przekazali nam. No i na wzór tamtej zrobiłem tę serię.
Niewielkie uniesienie przedniej ścianki uwalnia ją z zaczepów i można ją wyjąc, co umożliwia staranne wyczyszczenie wnętrza po sezonie lęgowym.
greenhorn51 5 dni temu
Super.smile
kiks44 5 dni temu
Myślę, że sikorki powiedzą to samo smile
greenhorn51 4 dni temu
Jak nie,jak tak !!! smile
kiks44 4 dni temu
Może wiesz czy zorientowanie wylotu budki ma jakieś znaczenie dla ptaków? Nie wiem, czy podczas jej wieszania trzeba na to zwracać uwagę czy tylko ma to, żeby samemu nie spaść z drabiny?
ania.nasadach 3 dni temu
Manufakturka? wink Dobry z Ciebie Kiksiu ludź smile
kot_pettter 3 dni temu
Najpierw przeczytałam "skorki" i zdziwiłam się, że dbasz o te paskudztwa. I w ogóle po co im mieszkania. smile
Ale budki są super!
fotoart-1 przedwczoraj
Brawo! Mógłbyś pracować w zakładzie stolarskim. smile
A funkcja: żywność w Smartfonie jest przeznaczona zapewne do niewielkich obiektów, jak np. owoce.
kiks44 przedwczoraj
Widzisz Aniu do czego prowadzi nuda! Grzyby się skończyły, prace w ogródku też-i więc co mi pozostało? Ale i tak nie jest źle. Do końca życia będziemy pamiętać pierwszą i na wiele lat jedyną wyprawę nad morze. Z małymi dziećmi oczywiście, tanio ( dziś byśmy powiedzieli: economy class")- więc na wynajętej werandzie dzielonej zresztą z inną zaprzyjaźnioną rodziną. Przez dwa tygodnie lipca wiało i padało. I przez dwa tygodnie scyzorykiem- bo tylko takie narzędzie miałem- strugałem dzieciom wiatraczki. Do dziś pamiętają...
kiks44 przedwczoraj
Kocie- a ja najpierw przeczytałem "sikorki" i aż mnie zatkało, że na te kolorowe istotki mówisz "paskudztwa".
Czyli czytanie jest sztuką. Trudną. Bo nie umiemy czytać literka po literce co czasami daje zaskakujące niespodzianki.
Bycie korektorem - to trudny zawód.
kiks44 przedwczoraj
Ania pisze, że mógłbym pracować w zakładzie stolarskim. Miałem taka szansę, bo gdy w liceum na okres złapałem gola z historii to Mama mi przy-groziła, że pójdę do pracy u majstra. Niestety, gola poprawiłem i nici ze stolarki. Ale zawsze mi się podobała ta praca.
Smartfona, którego używam od roku, pomału poznaję coraz bardziej. Po standardowych zdjęciach w trybie automatycznym teraz przyszła pora na inne opcje. Zaskoczeniem dla mnie jest to, że matryca w jednym z trzech aparatów w tym telefonie ma rozdzielczość dwa razy większą od mojej lustrzanki.
Ale i tak wole lustrzankę.
kiks44 przedwczoraj
Pokazywałem już kiedyś na FF inną moją "pracę" stolarską czyli stołeczki, które podarowałem zaprzyjaźnionym osobom. Dopiero po pewnym czasie gorąco dziękowali, bo przekonali się, że niektóre czynności w pewnym wieku wygodniej robić w pozycji siedzącej niż o zgiętym kręgosłupie. Jedna obdarowanych osób używa stołeczka do obsługi kominka. Drugi kolega rąbie na siedząco drewno do rozpałki. Trzeci- nie wiedzieć czemu - ogląda telewizję. Czwarty zaś, napoleońskiego wzrostu, nakręca stary zegar stojący. I wiąże buty. To znaczy- nie jednocześnie...
can.x wczoraj
Ten co ogląda telewizję to dopiero wygibas big_grin A może z szacunku do jedynki
to robi?
kiks44 wczoraj
Jedynki na pewno nie ogląda. Myśle, że to z powodu problemów z kolanem tak mu wygodnej
fotoart-1 wczoraj
Fajnie, że lubisz prace ręczne. smile

Mąż namawia mnie, żebym kupiła Smartfona z dobrym aparatem i używała go zamiast bezlusterkowca Olympusa, ale nie jestem przekonana do takiego rozwiązania.
kiks44 5 godzin temu
Bezlusterkowiec jest bezkonkurencyjny w stosunku do smartfonów. Owszem- smartfonem można się posługiwać nie mając najmniejszej wiedzy o fotografowaniu ale aparat daje niewyobrażalnie większe możliwości. Poczynając od wygodnego zooma optycznego a nie cyfrowego- jak mają smartfony poprzez wymienną optykę aż po zapis RAW umożliwiający podczas edycji zdjęcie na szeroką korektę wszystkich parametrów.
Poleciłem synowej i bardzo jest zadowolona ze swojego Olympusa. Przedtem ja się mocno oczytaniem i spośród innych wybrałem tę markę dla jej niekwestionowanych zalet. Ona wybrała- dla wygody- obiektyw "pancake" i rzeczywiście całość mieści się w damskiej torebce. Czego o lustrzankach powiedzieć nie można
Dodaj komentarz
Aby komentować musisz być zalogowany załóż konto »
Najczęściej oglądane zdjęcia
Najczęściej komentowane zdjêcia

Pozostałe zdjęcia

«
  • Hiszpania
  • Lichfield, katedra św. MP i św. Chada. Śpiące dzieci wyk. Sir Francis Chantrey
  • Zaproszenie
»
4178541

To zdjęcie należy także do:

Klucz natura, ptaki, hobby, Domki, budki ,...

Klucz natura

58993 zdjęć
«
  • Dzisiejszy motyl  !
  • Zapatrzeni.
  • Siłaczka.
»
4178541
Oraz do kluczy: ptaki, hobby, Domki, budki, Stolarstwo
Copyright © Agora SAO nasReklamaOchrona prywatności  Zgłoś problem lub błąd