FotoForum
Załóż konto »
Zdjęcia z kluczem: studio
Bydgoszcz
Dodano: 23.12.2019 Odsłony: 381
Powiadomienie zostało wysłane
Poleć tę stronę znajomemu

Brak danych exif

zamknij

Bydgoszcz

Autor: fotoart-1

Portret Johanny Basilius, fot. Lorenz Basilius, Zakład fotograficzny L. Basilius Bromberg, około 1888 roku, odbitka wtórna wykonana w Zakładzie fotograficznym Basilius w Elblągu, wymiary 16,6x10,8cm / Własność Muzeum Archeologiczno Historycznego w Elblągu

Komentarze (1)
fotoart-1 3 lata temu
Johanna Basilius (z d. Schierloh 1865-1965) w młodości pracowała jako służąca w rodzinnej Bremie. Jednocześnie uczyła się techniki fotografii, w której upatrywała wymarzonego fachu i intratnego zajęcia. Małżeństwo z rzutkim fotografem Hansem Lorenzem Basiliusem (1860 Flensburg - 1918 Elbląg) otworzyło przed nią drogę do zawodu.

Basilius w wieku 20 lat dostał posadę dokumentalisty archiwaliów na dworze cesarskim w Berlinie. Był świetnym portrecistą oraz specjalistą od fotografii krajobrazowej. Jako jeden z pierwszych wykorzystywał zdjęcia tego typu do wydawania pocztówek. W 1886 roku kupił studio fotograficzne przy Grosse Strasse we Flensburgu. Po ślubie w 1888 roku z żoną przyjechał do Bydgoszczy i tu otworzyli pierwszy własny zakład fotograficzny. Potem prowadzili atelier w Toruniu, a od 1895 roku w Elblągu. Mieli także odziały w Gdańsku (do 1910 roku) i Poznaniu. W szerokiej ofercie zakładu znalazły się zdjęcia portretowe, grupowe, pejzażowe, architektoniczne oraz fotografie dzieci. Za te ostatnie odpowiedzialna była Johanna Basilius.
Dodaj komentarz
Aby komentować musisz być zalogowany załóż konto »
Najczęściej oglądane zdjęcia
Najczęściej komentowane zdjêcia

Pozostałe zdjęcia

«
  • kopia zdjęcia z prywatnych zbiorów
  • kopia zdjęcia z prywatnych zbiorów
  • kopia zdjęcia z prywatnych zbiorów
»
4185006
Copyright © Agora SAO nasReklamaOchrona prywatności  Zgłoś problem lub błąd